the space between never and again. // Czasem wystarczy chwila, by zapomnieć o całym życiu, czasem nie wystarczy życia, by zapomnieć o jednej chwili. // Zawsze miałam okropną słabość do pięknych, choć smutnych rzeczy.,,

I WANT TO CREATE. PEOPLE FASCINATE ME; IT WOULD BE SO INTERESTING TO GET INTO THEIR MINDS.’“YOU’VE LOST SO MUCH. WHAT IF I CAN’T MAKE UP FOR THAT?”
BEGINNERS (2010) DIR. MIKE MILLS
'I think everything in life is art. What you do. How you dress. The way you love someone, and how you talk. Your smile and your personality. What you believe in, and all your dreams. The way you drink your tea. How you decorate your home. Or party. Your grocery list. The food you make. How your writing looks. And the way you feel. Life is art.'

i love deep conversations like yes share your soul with me

stay away from lonely places.


eliated:
“
”

eliated:
“
” Jeżeli coś do­tyka cię, znaczy: do­tyczy cię. Jeżeli­by nie do­tyczyło cię - nie do­tykałoby cię, nie zrażało, nie ob­rażało, nie drażniło, nie kuło, nie ra­niło. Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. 


Najgorsze uczucie świata, gdy traci się kogoś o kim myślało się, że będzie wiecznie.

Głupotą jest znikać z życia kogoś, kto ustawił nas na pierwszym miejscu. Kto oddał nam swoje serce, duszę i emocje. Uciec bez słów okrywając dnie i noce tej osoby ciszą, pustką i zastanowieniem. Nie róbcie tego. Nie odchodźcie od dobrych ludzi, myśląc, że na nich nie zasługujemy. Możecie im zniszczyć życie. 

 Moja mama kiedyś powiedziała, że w naszym życiu są tacy ludzie, których spotykamy za wcześnie lub za późno. Śmiałam się z tego, ale teraz widzę, że miała rację. Pozostaje tylko żałować, że czas ułożył się na waszą niekorzyść. 
 Jesteś dżemem w moim pączku. 


Taniec jest niebezpieczny.
Można sobie skręcić kostkę.
Można też sobie złamać serce. 

Pewne rzeczy nigdy nie umierają; one cichną na jakiś czas, ale nigdy nie umierają

 Czasami ludzie się męczą. Ludźmi. Relacjami. Światem. Czasami zmęczy nas praca, innym razem wejście po schodach na któreśtam piętro. Zmęczy nas to, jak ktoś pija herbatę – że w ciągu dwóch łyków zdąży opuścić kubek stukając o drewniany stolik, by zaraz go podnieść, napić się i znów odstawić. Męczy nas czyjaś perspektywa tak bardzo różna od tej naszej. Ja nazywam to często zmęczeniem tematu. Nie chcę. Po prostu czasami tracę ochotę na jakąkolwiek rozmowę, starania. Chcę być tylko pod kocem, tylko ze sobą. 
Z kubkiem herbaty wszystko jest jakieś takie łatwiejsze

Wiesz dlaczego niektórzy ludzie udają, że nic nie czują?
Bo czują za dużo. I to ich przeraża. 

 Szybko nauczyłam się, że można się śmiać, nie odczuwając ani trochę radości. 

 Niektórzy po prostu są na chwilę. Może i najważniejszą w życiu. Może tą jedyną, do której będzie wracać się przez lata, nawet gdy pozostawione spojrzenie doszczętnie wyblaknie. Ci, którym zawdzięcza się choć jeden wers, są pomimo. Trzeba tylko iść dalej. Po inne spojrzenia. Po inne chwile. Po nowy początek. By nie zatracić w sobie chęci do czegoś, dzięki czemu jesteśmy tacy, jacy jesteśmy. 
Wiesz, co się liczy długoterminowo w związkach? Nie jest to seks, nie są to emocje, nie jest to wygląd. Tym czymś jest spokój. Możliwość wyjechania z kumplami na weekend i nie zastanie po powrocie zapłakanych oczu. Możliwość zamknięcia się w pokoju i poczytania książki bez pytania: “Stało się coś? Kochasz mnie?”. Możliwość umówienia się z koleżanką z pracy bez podejrzeń o zdradę, ale też bycie wolnym od podejrzewania swojej dziewczyny o to, że ciebie zdradza.
Najważniejsza jest przyjaźń z osobą, która potrafi samodzielnie żyć i to, żeby się wzajemnie nie podusić swoimi problemami, oczekiwaniami, lękami i emocjami. Każdy potrzebuje powietrza, żeby nim oddychać, a jeśli go nie ma, to idzie szukać go gdzieś indziej. 

clubflaws:
“CLUBFLAWS
”
 W pewnym sensie zawsze masz 17 lat i czekasz aż zacznie się prawdziwe życie. 


 Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu z wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż. 

 Dostrzegaj różnicę między ludźmi, którzy rozmawiają z tobą w wolnym czasie, a tymi, którzy poświęcają swój wolny czas, aby rozmawiać z tobą. 

 Ma nieziemsko seksowny głos. Brzmi jak czysty seks oblany czekoladą i bitą śmietaną. 

 A podbój świata zaczniemy od kawy! 

 Za każdym razem, gdy otwierasz książkę i zaczynasz ją czytać, drzewa uśmiechają się, wiedząc, że istnieje życie po śmierci. 

 Jeśli któregoś dnia złapiesz się na tym, że próbujesz zawzięcie komuś udowodnić swoją wartość, to znaczy, że niestety zaczynasz w nią wątpić. Nie próbuj więc nikomu nic udowadniać, po prostu bądź świadom, jak wartościową osobą jesteś. 

 Nieważne, jaki wybierasz sposób autodestrukcji. Ktoś zaszywa się w bibliotece, ktoś inny w knajpie. Rezultat w obu przypadkach – identyczny. Sposób autodestrukcji mówi jedynie o rodzaju człowieka. Powiedz mi, jaką dla siebie wybierasz ruinę, a powiem ci, kim jesteś. Innymi słowy, powiedz mi, czym wypełniasz swoją samotność: książkami, kobietami, ambicjami…? We wszystkich przypadkach punktem wyjścia jest nuda, dojścia zaś - zniszczenie. 

 Mam blizny na dłoniach od dotykania niektórych ludzi. 

 Żyjemy w skażonym świecie dlatego jeśli widzisz coś pięknego, czujesz prawdziwe wzruszenie, spotykasz dobrego człowieka - bierz to. Oglądaj, dotykaj, słuchaj. Choćby kwadrans, choćby jeden błysk światła, choćby jedna rozmowa.
neonkontra:
“constant negativity and rudeness is unnecessary, spend your energy on being kind and supportive instead
”

"Wszystkie drogi prowadzą do piekła"


Wiedza jest zachcianką, bardzo kosztowną."

Zwiąż się z osobą, z która lubisz spędzać czas. To proste. Związki stworzone tylko na przyciąganiu fizycznym i dobrym rżnięciu wypalają się strasznie szybko. I druga rzecz: ta osoba, z którą będziesz musi się bać tego, że może cię stracić."

Innymi słowy, powiedz mi, czym wypełniasz swoją samotność - książkami, kobietami, ambicjami… We wszystkich przypadkach punktem wyjścia jest nuda, dojścia zaś - zniszczenie."

Wciąż jakieś ‘wczoraj’ wspominam, które się nigdy nie wróci,

 Inaczej się śpi, gdy mamy komu powiedzieć dobranoc i dzień dobry. 

 Czas zająć się życiem. 

 Liczba niedojrzałych mężczyzn przyjmuje charakter epidemii.  Ludzie z depresją po cichutku z naszych oczu znikają. Najpierw nie odbierają naszych telefonów, a potem zupełnie niezauważenie rozpływają się w niebycie. 

 Najpiękniejsi ludzie, których znam, to ci, którzy znają smak porażki, poznali cierpienie, walkę, stratę, poznali swoją drogę na wyjście z otchłani. Ci ludzie mają wrażliwość i zrozumienie życia, które wypełniają ich współczuciem, łagodnością i głęboką, kochającą troską. Piękni ludzie nie biorą się znikąd. 

 Bo jak z Tobą rozmawiam to czasami mnie denerwujesz, ale jak z Tobą nie rozmawiam to mnie denerwują wszyscy inni. 

Jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć, wiedz, że musi do Ciebie wrócić.
Może w innej osobie, innym miejscu, czasie, ale wróci. 

 Wolałabym być trochę głupsza i trochę bardziej szczęśliwa. 

To jak piszesz i jak mówisz, świadczy o tym jak myślisz.
To jak dotykasz i patrzysz, świadczy o tym co czujesz i jak odczuwasz. 

 Mamihlapinatapai (język yaghan) - uczucie, moment, spojrzenie dzielone przez dwie osoby, z których każda chce zainicjować coś, czego obydwie pragną, ale żadna nie chce być tą, która zacznie. 

Czasem mam lat cztery,
a czasem cztery tysiące. 

 Interesuje mnie przyszłość: tam właśnie zamierzam spędzić najbliższe lata. 

 Kiedy coś przestaje boleć, przestaje mieć znaczenie. 

 
shopping:
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/nowo%C5%9Bci/kapelusz-z-filcu-z-ozdobn%C4%85-plecionk%C4%85-c840002p3648103.html
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/nowo%C5%9Bci/jegginsy-z-wysokim-stanem-c840002p3692005.html
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/nowo%C5%9Bci/koronkowy-top-w-stylu-bieli%C5%BAnianym-c840002p3956016.html
http://shop.mango.com/PL/p0/kobieta/odziez/kombinezony/kombinezony-d%C5%82ugie/dwukolorowy-kombinezon/?id=71095605_99&n=1&s=nuevo
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/nowo%C5%9Bci/fantazyjna-o%C5%82%C3%B3wkowa-sp%C3%B3dnica-c840002p3699588.html
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/nowo%C5%9Bci/kr%C3%B3tki-top-c840002p3651507.html
“We searched for each other
in the most unlikely places,
among the most unlikely people,
and when our paths finally crossed,
it was for reasons so entangled
that we might not even have noticed,
except for that faint quiver of wonder
like a passing chill from the night air.
And we loved.
And the closest we’ve come to explaining why,
is because it was you,
and because it was I.”


Nasze światy są  zbyt różne, żebyśmy potrafili się nimi dzielić. Może różnice biorą się stąd, że Ty chowasz cały swój świat w swoich zimnych dłoniach, a ja nieustannie pocieram rozgrzanymi opuszkami palców swój, aby nigdy nie ostygł. Chucham na niego i przytulam, podczas gdy Ty odwracasz wzrok i wolisz nie zerkać na swój, bo boisz się, że od spojrzeń jeszcze bardziej urośnie, a już przytłacza Cię swoją wielkością. Boję się, że kiedyś go upuścisz, a ja próbując go ratować roztrzaskam na kawałeczki swój.
Boję się też, że nie zauważysz ciepła, którym próbuję obdarzyć najchłodniejsze partie Twojej rzeczywistości - przerażony rosnącą temperaturą wystawisz ją na wiatr, lub włożysz pod strumień prysznica, a ja nie będę miała komu tej energii przekazać i mój świat zacznie się żażyć, aż w końcu spłonie. 

(dwa różne globusy, facet, zawiązane opaską oczy) 

Nasze wspomnienia i wspólna przeszłość są jak butelka drogiego wina z winnicy z południowego wybrzeża. Czasami, kiedy nikt nie patrzy odkręcam nieśmało korek, zamykam oczy, odchylam głowę i łapczywie spijam kilka pojedynczych kropel. Nie przełykam śliny, zostawiam te mililitry na języku, aż rozpłyną się w nicości, rozpuszczone przez enzymy. 
A czasami, kiedy tęsknię za Tobą tak, że wstążki makaronu układają się w Twoje imię, a fusy od herbaty wirują, przybierając postać Twojej twarzy, przynoszę z piwnicy największy kieliszek i staram się utopić te obrazy w jego zawartości.  Kiedy nikt nie patrzy piję do dna, a butelkę roztraskuję w drobny mak, krzycząc, że to już ostatni raz. Lecz nowych butelek wciąż przybywa, tak jakby dystrybutor przysłany z winnicy pomylił adres mojego mieszkania z siedzibą galerii handlowej. A ja zachłannie po nie sięgam, bo wiem, że smak wspomnień jest zbyt cenny, aby je wyrzucić, lub zwrócić pod właściwy numer. 
I sama już nie wiem czy to tęsknota, nawyk, czy uzależnienie. 

Pamiętasz te dni, kiedy nawet najmniejszy pieprzyk na moim ciele potrafił stać się Twoją inspiracją? Kiedy patrząc na mój uśmiech wiedziałeś, że chcesz go uwiecznić, a mój głos zastępował Ci poranną kawę?
I kiedy siedzę przed Tobą naga, nie widzisz już przez moją skórę duszy, ani serca, w którym wciąż jesteś. Rzucasz okiem, odwracasz wzrok, wyglądasz przez okno, nerwowo stukasz palcami w płótno. A ja siedzę i siedzę. Obserwuję rytmiczne ruchy pędzla, Twoje zmarszczone brwi,

A kiedy podchodzę do ramy obrazu wiem - nie jestem już Twoją muzą. Trzaskam drzwiami. Kiedy to się stało? Kiedy z mojego artysty przeistoczyłeś się w podłego sadystę i patrząc na mnie mrużysz oczy i wyobrażasz sobie kogoś innego?

I pewnie przed płótnem siedzi teraz z założoną nogą na nogę i patrzy na Ciebie ukradkiem. A może przy niej już nie malujesz, bo sztuka ma wiele imion, a jej imię
Wciąż mam nadzieję, że kiedyś zobaczy Twoje stare obrazy i trzaśnie drzwiami.

Już nie jestem Twoją muzą. Może nigdy nie byłam. Może patrząc na mnie zawsze widziałeś kogoś innego.

http://theatlasmagazine.com/best-hashtags-instagram/
http://restersimple.tumblr.com/
http://nxyc.tumblr.com/
http://picaet.tumblr.com/
http://doktor-lecter.tumblr.com/
http://a-refuge.com/
http://fleura-belle.com/
http://nakedly.tumblr.com/
http://lovelustfashionbeautyromance.tumblr.com/
http://fullofmix.tumblr.com/
https://www.zaadoptujfaceta.pl/messages/index/thread/2330556
http://neonkontra.tumblr.com/
http://sen-poety.tumblr.com/page/2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz