Nadzieja umiera ostatnia . Za to rozkłada się najdłużej i to na oczach wszystkich .

Uśmiech przez łzy - to nic nie zmieni . Niczego nie da się naprawić, wyjaśnić, wymienić.

Odnajdziesz mnie we wspomnieniach, tam gdzie zachodzi słońce i połyka nas ciemność, odnajdziesz mnie w każdym wołaniu o pomoc, które zignorowałeś, w każdym krzyku bezsilności i płaczu obok którego przeszedłeś obojętnie. Zatkasz dłońmi uszy, opadniesz na kolana, zaciśniesz powieki, a potem walcząc sam ze sobą otworzysz starą szufladę, wyjmiesz moje pomięte zdjęcie, spróbujesz wydobyć z siebie jakiekolwiek wyrzuty sumienia i ...wciąż nic nie będziesz w stanie czuć .

Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.

niektórzy po prostu są na chwilę. może i najważniejszą w życiu. może tą jedyną, do której będzie wracać się przez lata, nawet gdy pozostawione spojrzenie doszczętnie wyblaknie. Ci, którym zawdzięcza się choć jeden wers, są pomimo. trzeba tylko iść dalej. po inne spojrzenia. po inne chwile. po nowy początek. by nie zatracić w sobie chęci do czegoś, dzięki czemu jesteśmy tacy, jacy jesteśmy.

2744_0d75_390.jpeg

Zimną, jesienną nocą siedziała na balkonie pijąc gorącą czekoladę i gapiąc się w księżyc.
- Życie - pomyślała. - Ma słodko-gorzki smak i wciąż zaskakuje Cię chłodem rzeczywistości. Szczególnie gdy wiesz, że to, na co czekasz, nigdy nie nadejdzie.

“Na tysiąc sposobów mogę udawać, że mi nie zależy, że mi obojętnie, że nie widzę, że nie słyszę, że nic mnie to nie obchodzi, że mi wszystko jedno, że nie. Jestem w tym dobra. To takie wygodne.”


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz